Filmy dla dzieci

Filmy dla dzieci

Oglądanie bajek i filmów to jedna z ulubionych rozrywek maluchów. Warto jednak mieć świadomość, że czas spędzony przed ekranem telewizora powinien być ograniczony, a także dostosowany do wieku dziecka. Pamiętajmy również, by ściśle kontrolować to, co maluchy oglądają – co innego przeznaczone jest dla maluszków, a inne bajki oglądają nieco starsze dzieci.

Najmłodsze maluchy chętnie oglądają krótkie bajeczki, w których pojawiają się dziecięce postacie, animowane zwierzątka, a także bajki, w których pojawiają się ulubieni bohaterowie czy przedstawiciele konkretnych zawodów. Dziewczynki lubią oglądać bajki o księżniczkach i kucykach, chłopców bardziej interesują filmy animowane o strażakach, samochodach czy innych maszynach. Dzieci w wieku przedszkolnym nie powinny jednak spędzać przed telewizorem zbyt wiele czasu. Nadmierne oglądanie bajek może powodować sporo negatywnych skutków – rozdrażnienie, kiepskie samopoczucie, problemy ze snem. Filmy dla dzieci są dobrym pomysłem, gdy na dworze pada deszcz, jest kiepska pogoda i nie można spędzić czasu aktywnie na świeżym powietrzu. Oglądanie bajek nigdy nie powinno być jednak głównym sposobem na spędzanie wolnego czasu w domu.

Bajki edukacyjne

Dzieci w wieku przedszkolnym, a także młodsze maluszki, powinny oglądać bajki dostosowane do swojego poziomu rozwojowego, a także takie, które niosą za sobą jakieś wartości edukacyjne. Warto więc szukać takich bajkowych propozycji, które mają konkretne przesłanie – uczą dzieci właściwych zachowań, przedstawiają różne sytuacje społeczne, pozwalają na rozpoczęcie nauki cyferek czy literek. Bardzo popularne są również bajki dla najmłodszych, dzięki którym maluchy zaczynają uczyć się nowego języka. Takie propozycje są tworzone zwykle we współpracy ze specjalistami, pedagogami, którzy wiedzą, jakie są potrzeby dzieci w różnym wieku, a także ich możliwości, jeśli chodzi o przyswajanie nowych wiadomości czy poznawanie świata. Wybierając bajki edukacyjne dobrze jest kierować się sprawdzonymi rankingami, opiniami specjalistów w zakresie pedagogiki czy wychowania, a także innych rodziców, którzy najlepiej wiedzą, jakie filmy dla dzieci są obecnie na topie i za jakimi bohaterami ich maluchy najbardziej szaleją.

Ponadczasowe bajki Disneya

Wśród filmów dla dzieci swoje stałe i niezmienne miejsce mają bajki Disneya, które uczą i bawią już od kilkudziesięciu lat. Wybierając filmy dla dzieci, warto zdecydować się nie tylko na te najnowsze produkcje, które niedawno miały swoje kinowe premiery, ale również na nieco starsze dzieła. Bajki, w których głównymi bohaterami są Myszka Mickey, Kaczor Donald czy pies Pluto ogląda już kolejne pokolenie, a tak samo bawią, uczą, wzruszają i pozwalają na ciekawe spędzenie czasu. Wśród bajek Disneya znajdziemy propozycje zarówno dla najmłodszych dzieci w wieku przedszkolnym lub jeszcze młodszych maluszków, jak i dla dzieci nieco starszych. Warto najpierw dokładnie zapoznać się z recenzjami, sprawdzić, o czym jest konkretna bajka i upewnić się, że dziecko na pewno będzie w stanie ją zrozumieć. Nie ma sensu puszczanie przedszkolakowi bajki, w której sporo jest abstrakcyjnego humoru czy żartów sytuacyjnych, gdyż jest niemal pewne, że maluch niewiele z takiej bajki wyniesie. Bajki warto również wybierać w zależności od tego, z czym nasze dziecko ma aktualnie problem lub czego chcemy go nauczyć. Bez problemu znajdziemy bajki o przyjaźni, tolerancji, odwadze, a także o innych sytuacjach życiowych, które są przedstawione w prosty i przystępny sposób, który zrozumieją nawet najmłodsze dzieci.

Filmy fabularne dla dzieci

Oprócz ogromnego wyboru filmów animowanych, w ofercie kina dla dzieci możemy również znaleźć filmy pełnometrażowe. Często są to ekranizacje najciekawszych książek czy komiksów, opowieści o superbohaterach ratujących świat czy czarodziejach. Filmy dla starszych dzieci, szczególnie te najnowsze sprzed kilku czy kilkunastu lat, są świetnie wykonane, mają doskonałą grę aktorską, scenografię, a także wciągającą muzykę. To doskonała propozycja na wspólny seans dla całej rodziny. Oglądając bajki i filmy dla dzieci, nasze pociechy mogą spędzić ciekawie czas, wiele się nauczyć, a jednocześnie odkrywać wspaniały, bajkowy świat, na którym często wychowali się także ich rodzice.