10 uniwersalnych prezentów dla dziewczynki i chłopca

10 uniwersalnych prezentów dla dziewczynki i chłopca

Wybór doskonałego prezentu dla dzieci nie jest zadaniem łatwym, zwłaszcza, jeśli szykujemy podarunek dla nieco starszych maluchów. Dwulatki potrafią mieć już jasno określone preferencje. Nietrafiony prezent dla trzylatka może wywołać falę płaczu i rozczarowania. Czterolatek z zabawki, której nie chce, może wszcząć wojnę. No ale skąd mamy wiedzieć, która księżniczka jest na topie, albo jakie auto jest akceptowalne? Tego nie da się przewidzieć. Więc jak temu zaradzić? Wybrać prezent uniwersalny! No ale, zaraz, czyli jaki? Poniżej przedstawiamy 10 prezentów, które ucieszą każde dziecko i stanowią rozwiązanie uniwersalne – dla dziewczynki i chłopca.

Zabawki uniwersalne, które zadowolą każdego malucha

  1. LEGO

Klocki LEGO to zabawka kultowa, która cieszy zarówno dziewczynki, jak i chłopców. Są one z pewnością wyjątkowe i prezentują najwyższą jakość. Możemy wybrać ciekawe serie, dedykowane dla chłopców lub dziewczynek, lub postawić an uniwersalny zestaw. W każdym razie – to będzie dobry wybór.

  1. Figurki zwierząt

Chyba Kady z nas uwielbiał bawić się figurkami zwierząt. I takich zabawek nigdy dosyć.  Przy użyciu wyobraźni dziecko będzie mogło stworzyć naprawdę ciekawe zabawy. Warto wybrać zarówno zwierzęta takie, które żyją na farmie, jak i dzikie. Starannie wykonane figurki potrafią wyglądać naprawdę realistycznie, co doceni każdy maluch.

  1. Ciastolina

Dzieci uwielbiają ciasto linę, z której mogą stworzyć dosłownie wszystko. Jest ona kolorowa, łatwa w modelowaniu oraz pachnąca. Możemy kupić także różne zestawy kreatywne i akcesoria, które w połączeniu z ciasto liną zagwarantują zabaw na długie godziny.

  1. Książki

Książki są zawsze doskonałym pomysłem, jednak warto wybrać takie, które są dedykowane dla odpowiedniej grupy wiekowej, by nie były zbyt  nudne, ani za bardzo rudne dla pociechy. Jeśli nie wiemy, jakie książki wybrać, warto postawić na kultowe i sprawdzone tytuły. W Internecie znajdziemy sporo rankingów najlepszych książek dla dzieci. Śmiało możecie także napisać do nas i zapytać o poradę!

  1. Gry

W zależności od wieku dziecka, możemy wybrać różnego rodzaju gry planszowe czy zręcznościowe. To doskonały pomysł, z którego z pewnością ucieszą się dzieci. Ponadto taka zabawka zaangażuje całą rodzinę we wspólne spędzanie czasu.

  1. Instrumenty muzyczne

Dzieci uwielbiają tworzyć własną muzykę, dlatego instrumentów nigdy dość. Poza tym takie zabawki doskonale wspomagają rozwój dziecka i zachęcają go do kreatywnej zabawy. Jedynym kryterium doboru tego typu prezentów jest cierpliwość rodziców i wyrozumiałość sąsiadów.

  1. Bańki mydlane

I nie chodzi tylko o małe pojemniczki. Aktualnie możemy dostać różnego rodzaju zestawy, które pozwolą na wspaniałą zabawę zarówno maluchów, jak i starszych dzieci. Co ciekawe, możemy tworzyć naprawdę ogromne bańki mydlane. Jednak warto zwrócić uwagę na porę roku podczas wyboru tego prezentu – zdecydowanie nie sprawdzi się on zimą.

  1. Klocki

Wspomnieliśmy na początku o LEGO, ale na tym zabawa się nie kończy. Z powodzeniem możemy wybrać również klocki drewniane, czy też takie, z których maluch będzie układał obrazki lub budował ogromne konstrukcje. W przypadku młodszych świetnym pomysłem okażą się klocki waflowe.

  1. Puzzle

Dzieci uwielbiają puzzle. Wybierając jednak ten prezent, powinniśmy zwrócić na liczbę elementów zawartych w zestawie oraz dedykowany wiek do ich układania. Zbyt trudne mogą szybko niechęcić dziecko, a za łatwe znudzą się po pierwszym ułożeniu.

  1. Bajki i filmy na DVD

Co prawda dzieci nie powinny spędzać dużo czasu przed TV, ale czasami warto wspólnie obejrzeć ciekawą bajkę czy film, który będzie pełnił nie tylko funkcję rozrywkową, ale i edukacyjną. Ponadto do tego prezentu będziemy mogli wracać w każdej chwili, kiedy tylko dziecko będzie miało ochotę na relaks. Bajka czy film mogą być również doskonałym sposobem na nudę!

Podsumowanie

Wcale nie musimy wybierać ściśle określonych prezentów z aktualnie ulubionymi bohaterami bajek itd. Uniwersalne prezenty również mogą sprawić dzieciom wiele radości i wywołać uśmiech an ich twarzach. Nie sugerujmy się kolorami – różowy wcale nie musi cieszyć dziewczynkę, a niebieski być tylko dla chłopca. Wybierajmy coś co może im się po prostu spodobać i dać im wiele frajdy w zabawie – bez względu na płeć!