Co kupić z okazji narodzin dziecka?

Co kupić z okazji narodzin dziecka?

Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny zawsze budzi wiele emocji i związane jest z przeorganizowaniem dotychczasowego życia. Maluch, który właśnie się narodził skupia uwagę wszystkich go otaczających, w związku z czym wiele osób chce obdarować go prezentem. Poza tym, jeżeli sprawa dotyczy naszych znajomych, który właśnie zostali rodzicami, odwiedzając ich, warto pamiętać o upominku dla malucha. Ale czy tylko dziecko zasługuje na prezent? Bardzo często zapominamy o rodzicach, a głównie o mamie, która przez dziewięć miesięcy znosiła dudy ciąży, a także przeszła wymagający poród. I to ona głównie pełni opiekę nad maluchem, dlatego warto pamiętać również o niej. Z naszego tekstu dowiedzie się, co warto kupić z okazji narodzin dziecka. Zachęcamy do lektury!

Prezent z okazji narodzin dziecka

Ciąża oraz późniejszy poród to ogromne wydarzenie nie tylko dla rodziców, ale i dziadków czy innych krewnych. Chwile te pamiętamy do końca życia i z sentymentem wracamy do nich pamięcią. Pojawiające się na świecie dziecko potrafi przewrócić nasz świat do góry nogami, koncentrując na sobie uwagę wszystkich domowników oraz osób związanych z naszą rodziną. Każdy chce jak najszybciej zobaczyć nowonarodzone dziecko, dlatego też nasz dom odwiedzają – niekiedy – tłumy gości. Każdy życzliwy odwiedzający chce przynieść jakiś prezent, co jest niezwykle uprzejme. Zaznaczyć jeszcze należy, ze taki maluch potrzebuje sporej ilości rzeczy, więc każdy upominek przyda się szczególnie, o ile jest on praktyczny.

Zanim jednak postanowimy odwiedzić rodziców i malucha, warto odczekać, aż mama dojdzie do siebie po porodzie i będzie gotowa na prymowanie gości. Pierwsze dni, a nawet tygodnie po narodzeniu dziecka to czas trudny. Będąc jeszcze w połogu mama odczuwa ogromne zmęczenie i ból, dlatego jeśli koniecznie planujemy wtedy wizytę, niech nie trwa ona za długo.

Co kupić dziecku?

Wspomnieliśmy o tym, że jeśli chcemy sprawić maluchowi prezent z okazji jego narodzin, warto wybrać coś praktycznego, co przyda się w codziennej pielęgnacji, zabawie, czy będzie to przedmiot, który posłuży na dłużej.

Z pewnością bardzo trafionym pomysłem będą rożnego rodzaju ubranka. Maluch potrzebuje sporej ilości  śpioszków, pajacyków, koszulek czy body. W zależności od pory roku przydatne mogą okazać się różne dodatki czy cieplejsze ubrania. Rodzice bez wątpienia docenią taki gest.

Jeżeli chcemy sprawić maluchowi prezent w postaci zabawki, wybierzmy karuzelę do łóżeczka, gryzaki lub grzechotki. Świetnie sprawdzą się także zabawki kontrastowe, które wpłyną pozytywnie na rozwój malucha. Początkowo zrezygnujmy z głośno grających i intensywnie świecących przedmiotów. Dziecko w tym wieku jeszcze nie jest gotowe na hałasy i męczące światła. Na zabawki interaktywne przyjdzie jeszcze czas.

Dobrym rozwiązaniem może być także mata edukacyjna, o ile rodzice nie są już w jej posiadaniu. W zależności od tego, ile zamierzamy wydać na prezent dla dziecka, warto rozważyć zakup bujaka, czy nawet chusty do motania dziecka. Mięciutki kocyk czy szumiący pluszak także będą trafionym prezentem.

Ciekawym pomysłem może być także bon na sesję zdjęciową. Takie zdjęcia z pewnością pozostaną z rodzicami na długie lata i będą cieszyć późniejsze pokolenia.

Prezent dla mamy

Bardzo często zapominamy o tym, że mama włożyła bardzo dużo trudu i wysiłku nie tylko podczas samej ciąży, ale również przeszła poród. Gdy pojawia się dziecko, mama zostaje daleko w cieniu, mimo że jest ogromnie zmęczona i poświęca maluchowi każdą wolną chwilę, pozostając z nim w domu. Dajemy Wam słowo, że nawet drobny upominek, niezwykle ją ucieszy.

Jako prezent dla mamy możemy wybrać biżuterię, uroczą koszulkę, bon na masaż czy talon do salonu piękności. Mama niestety nie ma czas zadbać o siebie i zazwyczaj rezygnuje z własnych potrzeb, by zadowolić dziecko. Chwila relaksu dobrze jej zrobi. Poza tym jako przyjaciele czy rodzina, wiemy, co może ucieszyć kobietę, która została właśnie mamą i warto postawić an sprawdzony prezent.

Podsumowanie

Pamiętanie o maluszku, który się urodził, jest wyrazem sympatii oraz szczerej troski, ale nie zapominajmy w tym wszystkim o mamie. Symboliczny podarunek sprawi jej wiele radości i wywoła wzruszenie. Mama poczuje się ważna i doceniona. A to jej się należy, bo wykonuje naprawdę bardzo ciężką pracę.